Szukaj znanych osób

Violetta Villas

Violetta Villas

Data urodzenia: 10 czerwca 1938 r.

Kategoria: Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 27581
Ocena: liczba gł.: 18

Zarobić na gwieździe

24 czerwca 2007 w programie Superwizjer ukazał się materiał pt. Zarobić na gwieździe poświęcony Violetcie Villas. W programie zasugerowano, że piosenkarka była zniewolona przez własnego menadżera Andrzeja Sikorę i adwokata Andrzeja Świta.

Dziennikarka prowadząca śledztwo próbowała odnaleźć aktualne miejsce pobytu piosenkarki, które zostało okryte tajemnicą. Jak ustalono Villas przebywała w jednym z domów, we wsi Grzędy .

Jak cytowano w reportażu piosenkarka jest okupywana przez adwokata i menadżera. Przywołano konferencję prasową po wyjściu ze szpitala piosenkarki, zwrócono uwagę, że podczas konferencji prasowej wypowiedzi artystki były kontrolowane i sterowane.

Jak wynika z dociekań dziennikarskich menadżer Andrzej Sikora nie ma doświadczenia w showbiznessie, wcześniej zajmował się skupem złomu. Od dziennikarki, która pod pretekstem wręczenia prezentu poszukiwała Villas, menadżer miał rzekomo zażądać 8,5 tysiąca złotych za możliwość przekazania prezentu artystce.

W reportażu wskazano, że dom piosenkarki w Lewinie Kłodzkim nadal pozostaje w stanie ruiny, a zapowiadane remonty wcale nie doszły do skutku.

Na początku sierpnia 2007 roku piosenkarka zerwała współpracę z menadżerem Andrzejem Sikorą i adwokatem Andrzejem Świtem i powróciła do rodzinnego domu w Lewinie Kłodzkim. Jak powiedziała: tutaj czuję się najlepiej, otaczają mnie prawdziwi przyjaciele. Piosenkarka podkreśliła, że czuję się oszukana.

Krytyka taniej sensacji

W programie Magiel towarzyski Karolina Korwin-Piotrowska i Tomasz Kin odnieśli się krytycznie do ostatnich publikacji nt. Violetty Villas (m.in. Fakt, Twoje Imperium, Machina) które ich zdaniem mają na celu poniżenie piosenkarki.

Jak stwierdzili schorowana, samotna kobieta potrzebuje teraz szczególnego wsparcia. Uznano, że informacje prasowe mają na celu poszukiwanie taniej sensacji. Umieszczanie na pierwszych stronach gazet zdjęć artystki z opisem, który często nie jest jej własymi słowami, uznano jako nadużycie.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy