Szukaj znanych osób

Violetta Villas

Violetta Villas

Data urodzenia: 10 czerwca 1938 r.

Kategoria: Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 27580
Ocena: liczba gł.: 18

Dziś

Finał Szansy na Sukces 1 czerwca 2007 r. Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Finał Szansy na Sukces 1 czerwca 2007 r. Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Fenomen Violetty Villas

18 marca 2007 w programie Uwaga w cyklu reportaży Kulisy Sławy ukazał się ciąg wywiadów z artystką zatytułowanych Fenomen Violetty Villas, w których piosenkarka opowiadała o swojej karierze i ostatnich wydarzeniach życiowych. Program odbył się na zamku należącym do wielbicieli piosenkarki, w którym gościnnie przebywała. Miejsce pobytu zostało owiane tajemnicą, by nie zakłócano jej spokoju.

Szansa na sukces

W połowie marca 2007 roku Violetta Villas wystąpiła po raz drugi na nagraniu programu Szansa na sukces, podczas którego wykonywano jej piosenki tj. Nie ma miłości bez zazdrości, Szesnaście lat, Dla Ciebie miły, Całuj gorąco, Przyjdzie na to czas, Oczy Czarne, List do Matki. Eliminacje do programu odbyły się we Wrocławiu, uczestniczyło w nich 909 osób. Emisja programu odbyła się 22 kwietnia 2007, zgromadziła przed telewizorami ponad 4 mln widzów. Na zakończenie programu wspólnie z laureatem Violetta Villas zaśpiewała piosenkę "Całuj gorąco". Piosenkarka zaprezentowała się w nowej, niebieskiej suknii. Z uwagi na duże zainteresowanie powrotem piosenkarki na wielką scenę zdecydowano się w sobotę 5 maja 2007 powtórnie wyemitować koncert "Violetta Villas - taka jestem" z 1999 roku.

1 czerwca 2007 Violetta Villas wystąpiła też w finale programu "Szansa na Sukces", który odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Piosenkarka przy akompaniamencie fortepianu i orkiestry zaśpiewała piosenkę "Pocałunek ognia" oraz na zakończenie programu "Ja jestem już taka" wywołując entuzjastyczne brawa ze strony publiczności.

Wystąpienie w programach telewizyjnych uznano w prasie (m.in Super Express) jako zapowiedź powrotu piosenkarki na wielką scenę.

Pamiętnik Violetty Villas

Od 28 kwietnia 2007 przez dwa tygodnie, w jednej z gazet codziennych ukazał się cykl zapowiadanych kilka lat wcześniej przez piosenkarkę wspomnień "Pamiętnik Violetty Villas", w których opisuje swoje życie. W "Pamiętnikach..." opisała najważniejsze wydarzenia ze swojej biografii tj. początek kariery, życie rodzinne, kariera w Las Vegas, pobyt w szpitalu.

Nowa płyta

Na początku czerwca 2007 w jednym z portali internetowych pojawiła się informacja, że piosenkarka podjęła pracę nad zapowiadaną nową płytą, która będzie zachowana głównie w stylu popowo - jazzowym, ale będzie też łączyła różne style muzyczne.

Według słów Violetty Villas: Moja nowa płyta oddaje mój temperament. Polecam ją szczególnie tym, którzy szukają i wciąż nie ustają w poszukiwaniach. Wydanie płyty zaplanowano na jesień 2007 roku.

Tematyka przygotowań do nagrania płyty została podjęta w jednym z programów telewizji publicznej. Villas przy akompaniamencie fortepianu zaśpiewała fragmenty piosenek, w których pojawiła się tematyka osobistych wątków życiowych. Jak mówi piosenkarka nowa płyta będzie zawierała w sobie i dobro i zło, gniew i bunt, miłość, piękno i brzydotę. Myślę, ze będzie to szcześliwa płyta dlatego, że (...) zawsze wtedy gdy człowiek upada, albo dźwiga ciężar jakiś wielki jak krzyż to potem przychodzi zwycięstwo (...)

Opiekunowie artystyczni piosenkarki zapowiadają lekkie korekty strojów, będą one bardziej stonowane, ale cały czas utrzymane w konwencji Violetty Villas.

Jak oceniła artystka ostatnie miesiące swojej kariery: zdaję sobie sprawę, że to jest ostatni mój skok.

Wielki come back

10 czerwca 2007 w jednym z programów informacyjnych podano, że piosenkarka obchodziła 69 - urodziny. W pałacu w Jastrowcu zaśpiewała z okazji urodzin i 45 - lecia pracy na estradzie. Czekały na nią kwiaty, prezenty i życzenia od przyjaciół.

Jak podano: ma tu powstać jej klub, fani będą mogli oglądać zdjęcia piosenkarki i jej słynne balowe suknie. Artystka zapowiedziała swój powrót na scenę, choć wyraziła swoje obawy jak ja się boję. Na razie nie chce zdradzać szczegółów. Wiadomo, że nagrała materiał na nową płytę i przygotowuje się do kolejnej płyty.

Od września zaplanowano koncerty piosenkarki na wielkiej scenie.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy