Szukaj znanych osób

Marta Wiśniewska

Marta Wiśniewska

Data urodzenia: 12 marca 1978 r.

Kategoria: Aktorki Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 9675
Ocena: liczba gł.: 39

Marta Katarzyna Wiktoria Wiśniewska z domu Mandrykiewicz, znana jako Mandaryna (ur. 12 marca 1978 w Łodzi) - tancerka, choreografka, aktorka i wokalistka muzyki dance. Córka Wiesławy i Romana Mandrykiewiczów, ma młodszą siostrę Małgorzatę (ur. 1985).

Była drugą żoną Michała Wiśniewskiego, wokalisty zespołu Ich Troje. Ma z nim dwoje dzieci: syna Xaviera Michała (ur. 24 czerwca 2002) i córkę Fabienne Martę (ur. 21 sierpnia 2003). Ukończyła Szkołę Projektowania i Reklamy na Wydziale Aktorskim w Łodzi, z wykształcenia jest animatorem kultury. Uczęszczała do Studium Aktorskiego prowadzonego przez państwa Machulskich w Warszawie. Publicznie wyznała że cierpi na cukrzycę. Jako jedna z niewielu artystek polskiej sceny muzycznej, przyznała się w telewizji do operacji plastycznej biustu, jaką przeszła kilka lat temu. Pojawiła się we wszystkich najpopularniejszych programach telewizyjnych w Polsce.

11 września 2007 roku rozpoczęła działalność szkoła tańca pod nazwą 'Mandaryna Dance Studio', prowadzona przez Martę Wiśniewską. Siedziba szkoły mieści się w budynku Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. 9 listopada zastała oficjalnie otwarta kolejna szkoła w Oleśnicy koło Wrocławia, a 6 grudnia w Kraśniku koło Lublina.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy