Szukaj znanych osób

Kazik Staszewski

Kazik Staszewski

Data urodzenia: 12 marca 1963 r.

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 7954
Ocena: liczba gł.: 8

Ciekawostki

Automatyczna sekretarka

Automatyczna sekretarka telefonu Staszewskiego grała niejednokrotnie ważną rolę w twórczości artysty z powodu jego zamiłowania do umieszczania fragmentów nagranych na niej rozmów na swych płytach. Fragmenty nagrań pojawiają się na płytach wielu projektów muzycznych Kazika, płytę Oddalenie rozpoczyna powtarzający się na późniejszych płytach tekst Hello Kazik, how are you? Na płycie Na żywo, ale w studio znajduje się "Pieśń solidarności bluesmanów", składająca się z improwizacji muzyków KNŻ i tekstów z sekretarki.

Kazik: "Jak się pojawiły automatyczne sekretarki, wszystkie teksty były standardowe. "tu numer taki a taki, po usłyszeniu sygnału proszę zostawić wiadomość". Ewentualnie w dwóch wersjach językowych (...)".

Paweł Szanajca opowiedział Kazikowi o swoim mieszkającym we Francji wujku, Eustachym Kossakowskim.

"Ten wuj miał z siedem dych na karku i jak się do niego dzwoniło, to nie było normalnego tekstu tylko jakieś "młemłemłemłe". Strasznie mi się to spodobało i jak kupiłem sekretarkę, postanowiłem głównie jaja sobie robić". Do wygłupów związanych z sekretarkę należały:

  • podawanie "nowego numeru telefonu", który w rzeczywistości jest numerem do np. sekretariatu Ministerstwa Kultury
  • nagrywanie fragmentów filmów -"Nindjem telefon konszolaszunk. Egeman telefon" z "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", czy "Ty szwabska mordo - milczeć, kiedy Horn mówi" z "Ziemi obiecanej"
  • tekst na sekretarce "Tu nie mieszka żaden Kazik Staszewski"
  • według Kazika "Najlepiej nagrać tekst, jakbyś normalnie odbierał słuchawkę"
  • W komentarzu reporterów Super Expressu: "Jest (Kazik) całkowicie nieprzewidywalny. Komunikat na automatycznej sekretarce zdarza się mu zmieniać kilka razy dziennie. Przy tym nie zawsze ma on cokolwiek wspólnego z typowym "Cześć, nie mogę odebrać". Czasami jest to na przykład wyśpiewany przez Kazika hymn Niemiec, a czasami: "Halo! Halo, kto mówi? Boże coś Polskę".

Ulubione książki Kazika

Odpowiadając na pytania czytelników Teraz Rocka Kazik powiedział: 'Czytam rzeczy historyczne - Norman Davies, Anthony Beevor, Janusz Piekałkiewicz, David Irving. No i publicystyka Rafała A. Ziemkiewicza - Polactwo przede wszystkim i książki pana Łysiaka'

Ford Sierra

Wiosną 2006 w serwisie Allegro, Kazik Staszewski postanowił sprzedać swój 16-letni samochód Ford Sierra, jak to określił w stanie poniżej krytyki, pomalowany sprayami. Jako cenę wywoławczą chciał podać 12 groszy, jednak minimalna stawka to 1 zł. Samochód przyciągnął chętnych i został sprzedany za 4200 zł, w pierwszej aukcji cena doszła do 20 tysięcy zł, jednak administrator portalu unieważnił aukcję ze względów proceduralnych.

Piłka nożna

Kazik prywatnie jest fanem piłki nożnej. Kibicuje polskiej reprezentacji (piosenka Cztery pokoje: "Polscy piłkarze nie strzelili od kilkuset minut gola/ To stan na kwiecień 2000") i Legii Warszawa. Jego idolami są Kazimierz Deyna i Tadeusz Nowak (piosenka Tortury: "Oto ja, Kazimierz Staszewski/ Nie żaden Kazik, Deyna był wielki/ Deyna Kazmierz, Nie rusz go, bo zginiesz/ A Legii Prometeusz, to Nowak Tadeusz").

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy