Szukaj znanych osób

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Data urodzenia: 03 grudnia 1970 r.

Kategoria: Aktorki Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 12119
Ocena: liczba gł.: 48

Prywatnie

Katarzyna Skrzynecka jest jedynaczką. Jej ojciec jest inżynierem, a matka technikiem dentystycznym.

W 1998 roku wystąpiła w październikowym wydaniu miesięcznika Playboy.

Aktorka była w związku z polskim piosenkarzem algierskiego pochodzenia – Faridem Lakhardem. Byli zaręczeni, ale w lutym 2002 r. ich związek się rozpadł.

Była żoną komisarza Komendy Głównej Policji w Warszawie, Zbigniewa Urbańskiego. Oświadczył się jej 24 grudnia 2002 r. podczas kolacji wigilijnej. Ślub odbył się 26 kwietnia 2003 r. w kościele św. Anny w Wilanowie. Pod koniec października 2006 r. media poinformowały o rozpadzie ich małżeństwa. Kilka dni później Skrzynecka potwierdziła ten fakt w oficjalnym oświadczeniu. 15 marca 2007 r. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł o ich rozwodzie.

Operacja kostki

W 2006 r. Skrzynecka zdecydowała się na skomplikowaną operację kostki. Od wielu lat cierpiała bowiem na zwyrodnienie kości lewej stopy. Operację przeszła w Poznaniu. Przez kilka tygodni poruszała się o kulach.

Terapia hormonalna

Myśląc o dziecku, w maju 2006 r. poddała się kuracji hormonalnej. Brak dolegliwości okresu menopauzy jest w rodzinie Skrzyneckich dziedziczny, bowiem takie same problemy miała jej matka.

Skrzynecka a Fakt

W listopadzie 2004 r. gazeta codzienna "Fakt" napisała, iż Skrzynecka na oczach swojego męża "mizdrzy się do kochanka". Brukowiec poświęcił temu tematowi stronę główną i rozkładówkę. Punktem wyjścia dla autora tekstu stała się sponsorowana impreza imieninowa piosenkarki w klubie Maska. W trakcie jej trwania były narzeczony Skrzyneckiej, piosenkarz Ferid Lakhda,r promował swoją płytę. Według "Faktu" zachowanie kobiety wprawiło jej męża w zażenowanie. Sama zainteresowana zaistniałą sytuację odebrała jako pomówienia w stosunku do jej osoby i wytoczyła proces wydawcy brukowca Axel Springer Polska oraz redaktorowi naczelnemu. Skrzynecka domagała się przeprosin i 100 000 zł zadośćuczynienia.

W sprawie wyjaśnień sąd przesłuchał kilku gości obecnych na zabawie, w tym aktorkę Annę Korcz.

Cała sprawa zakończyła się jednak ugodą. Artystka ostatecznie zrezygnowała z roszczeń, będąc jednak zadowolona, że proces dobiegł końca. "Fakt" zobowiązał się do opublikowania oświadczenia o wyrazach ubolewania za naruszenie dóbr osobistych.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy