Szukaj znanych osób

Jonathan Davis

Jonathan Davis

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 828
Ocena: liczba gł.: 1

Jonathan Davis to także prawdziwe imię rapera i aktora o pseudonimie Q-Tip

Jonathan Houseman Davis (ur. 18 stycznia 1971 w Bakersfield, Kalifornia), wokalista amerykańskiego zepołu nu metalowego Korn.

Ma za sobą ciężkie przeżycia z dzieciństwa - rozwód rodziców, częste przebywanie w szpitalu w związku z bardzo poważną astmą, także molestowania seksualne. Śpiewał początkowo w grupie Sexart, został następnie zaproszony do współpracy przez zespół L.A.P.D. i przyjęty (1993), mimo początkowych wahań samego Davisa. Wkrótce potem zespół zmienił nazwę na Korn (właściwie KoЯn) i wydał pierwszą płytę Korn (1994).

Davis jest liderem i wokalistą zespołu, umie także grać na perkusji (nauczył go tego ojciec) oraz na dudach (jego babka była Szkotką). Mark Anthony Chavez z zespołu Adema jest jego przyrodnim bratem.

W 2002 roku, Jonathan wraz z grupą Linkin Park zremiksował ich utwór One Step Closer. Remix ten pojawił się na remixowej płycie LP pt. Reanimation. Wykonywał go potem także na koncertach wraz z grupą Linkin Park.

Jonathan zagra także główną rolę w filmie "Sin-Jyn Smith".

Cytat:
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy