Szukaj znanych osób

Jon Nödtveidt

Jon Nödtveidt

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1013
Ocena: brak ocen

Jon Nödtveidt (ur. 28 czerwca 1975 – 16 sierpnia, 2006 roku) - to szwedzki wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista. Znany z występów w death/black metalowej grupie muzycznej Dissection, którą założył w 1989 roku.

W 1997 roku Nödtveidt został skazany za współudział w zabójstwie 37 letniego homoseksualisty, Algierczyka Josefa Ben Maddoura, więzienie opuścił w 2004 roku wznawiając działalność grupy Dissection.

Nödtveidt brał ponadto udział w wielu projektach muzycznych, w tym Necrophobic, The Black, De Infernali, Nifelheim, Ophtahlamia, Satanized, Siren's Yell oraz w grindcoreowej grupie Terror we współpracy z muzykami At the Gates.

Jego brat Emil Nödtveidt również jest gitarzystą, z którym współpracował m.in. przy projekcie Ophthalamia.

W dniu 16 sierpnia 2006 roku, Jon został znaleziony martwy w jego własnym mieszkaniu w Hässelby (przedmieścia Sztokholmu). Popełnił samobójstwo strzeliwszy do siebie w kręgu świec, które znajdowały się w narysowanym wcześniej na podłodze mieszkania pentagramie. Wbrew późniejszym doniesieniom, w pobliżu zwłok nie znaleziono Biblii Szatana La Veya, lecz satanistyczny, magiczny Grimoire. Prawdopodobnie jedną z ksiąg MLO (Misanthropic Luciferian Order), którego Jon był członkiem. Wokalista miał w pogardzie La Veya.

Linki zewnętrzne

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy