Ilona Staller

Ilona Staller

Data urodzenia: 26 listopada 1951 r.

Kategoria: Aktorki Politycy

Liczba wyświetleń: 3864
Ocena: liczba gł.: 1

Kariera polityczna

Ilona Staller kandydowała pierwszy raz do włoskiego parlamentu w roku 1979, z listy włoskiej Partii Zielonych Lista del Sole. W roku 1985 przeszła do Partii Radykalnej (Partito Radicale) i została z jej listy wybrana do parlamentu w okręgu Lazio w Rzymie. Występowała m.in. za wystąpieniem Włoch z NATO i przeciwko energetyce jądrowej. W roku 1990, podczas kryzysu iracko-kuwejckiego złożyła pod adresem Saddama Hussejna ofertę seksu, w zamian za doprowadzenie do pokoju w regionie. Ofertę tę powtórzyła jeszcze w roku 2002 oraz, tym razem pod adresem Osamy bin Ladena w roku 2006.

Posłanką była tylko przez jedną kadencję. Pozostała jednak aktywna politycznie. W roku 1991 założyła, wraz z przyjaciółką, jak ona aktorką erotyczną Moaną Pozzi, "Partię Miłości" (Partito dell'Amore). W roku 2002 próbowała startować w wyborach parlamentarnych na Węgrzech nie uzyskała jednak wymaganego poparcia, aby zarejestrować się jako kandydatka.

Jej poglądy polityczne są swoistą mieszanką pozycji ekologicznych i radykalnie liberalnych obyczajowo. Występuje przeciwko energetyce jądrowej, wykorzystywaniu zwierząt do doświadczeń naukowych, proponuje wyższe opodatkowanie samochodów, by z uzyskanych pieniędzy finansować ochronę środowiska. Opowiada się za pełną wolnością seksualną, za legalizacją narkotyków, przeciwko przemocy i cenzurze i za edukacją seksualną w szkołach.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy